Masaż antycellulitowy bańką chińską

 

Powszechnie występujący  u kobiet cellulit nie oznacza choroby, w porównaniu do cellulitis, który jest już stanem zapalnym. Sam cellulit jest jedynie defektem kosmetycznym, jednak jeśli nie zostanie on w pewnym stadium leczony, istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia fizycznego jak i  psychicznego kobiety.

Stosowanie baniek chińskich w masażu jest zabiegiem niezwykle efektywnym, prostym w wykonaniu i tanim. Ma on działanie przede wszystkim ujędrniające, modelujące, a co za tym idzie antycellulitowe. Efekty stosowania baniek chińskich są nadzwyczaj wyraźnie zauważalne, do tego w krótkim okresie czasu regularnego stosowania.

Masaż bańką chińską polega na wytwarzaniu podciśnienia między skórą a wnętrzem bańki, dzięki czemu doprowadza się do aktywizacji krwi i limfy, a co za tym idzie miejscowego przekrwienia skóry. Dzięki rozszerzeniu się naczyń krwionośnych możliwe jest szybsze pozbycie się obrzęków, intensywniejsze wydalanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu, oraz stwarza to idealny moment do odpowiedniego wchłonięcia się aktywnych składników oliwki czy preparatu antycellulitowego, stosowanego w trakcie masażu.

Ponadto mechanizm działania bańki chińskiej połączony z ułatwionym przenikaniem substancji czynnych znacznie przyspiesza przemianę materii oraz proces lipolizy w związku z czym dochodzi do redukcji cellulitu, wymodelowania sylwetki,  wygładzenia skóry oraz do poprawy jej kolorytu. Dzięki stymulacji głębokich warstw skóry dochodzi do mobilizacji sił odpornościowych organizmu, a także pobudzone zostają fibroblasty do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu, znacznie wpływając na jędrność i sprężystość skóry. Tak jak każdy masaż, ma działanie uspokajające i relaksujące, przy czym należy zaznaczyć, że osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać pewien dyskomfort.

Technika wykonania masażu jest bardzo ważna, gdyż zabieg ten należy do mniej przyjemnych, czasem nawet bolesnych, w zależności od indywidualnego progu bólu masowanego. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od odczuć pacjenta i wielkości obszaru masowanego. Powinien być wykonywany w seriach od 10 do 20 zabiegów, przy czym każdy zabieg w serii z odstępem 2-3 dni, profilaktycznie jeden zabieg w tygodniu.

Wskazania:

– walka z cellulitem

– obrzęki limfatyczne

– bóle kręgosłupa

– dolegliwości mięśniowe

– problemy z ukrwieniem

Przeciwwskazania:

– gorączka

– ciąża

– menstruacja

– nowotwory

– żylaki w miejscu zabiegu

– wysiękowe zapalenie stawów

– zaburzenia krzepliwości krwi

– skłonności do wylewów podskórnych

– wczesne stany po złamaniach kości

– stany chorobowe i zapalne skóry

– naruszenie ciągłości skóry