DRENAŻ LIMFATYCZNY BOA

26692228_1816229621740800_1137077813_o26694488_1816229601740802_1203851925_n

Drenaż limfatyczny BOA jest to zabieg sekwencyjnego masażu uciskowego kończyn górnych, dolnych, obręczy biodrowej, pośladków i brzucha. Na okolicę poddaną zabiegowi wywierany jest ucisk przy pomocy powietrza zbierającego się w komorach mankietów, które są nieodzownym elementem aparatury. Fala ucisku przesuwana sekwencyjnie aktywizuje do lepszego przepływu krew i limfę, co w konsekwencji powoduje lepsze odżywienie tkanek oraz transport nadmiaru limfy i usprawnienie jej funkcji oczyszczającej. Efektem tego jest:

– redukcja obrzęków kończyn dolnych, kończyn górnych (szczególnie u kobiet po mastektomii)

– zapobieganie tworzenia się zmian zastoinowych w niewydolności krążenia

– usunięcie problemu ciężkich nóg, poprawa komfortu chodzenia

– usunięcie problemu zimnych stóp

– wymodelowanie, wygładzenie, uelastycznienie i ujędrnienie ciała

– redukcja cellulitu

–  polepszenie kolorytu skóry

Zabieg drenażu limfatycznego BOA wykonywany jest przy pomocy specjalnego aparatu MK300, dzięki któremu istnieje możliwość jednoczesnego zabiegu obu kończyn dolnych, pośladków, bioder i brzucha. Na kończyny dolne zakłada się nogawki, na kończyny górne – rękawy, na pośladki, biodra i brzuch – pas biodrowy. U osób otyłych przy większych obwodach kończyn dolnych w obrębie ud doczepia się pasy poszerzające nogawki, aby zabieg był w pełni efektywny. Po włączeniu aparatu i ustawieniu odpowiedniego, indywidualnego programu zabieg trwa 35 minut. W tym czasie na okolice zabiegowe pacjenta wywierany jest odpowiedni, wcześniej ustawiony nacisk, który wyzwala przyjemne i relaksujące uczucie. W trakcie zabiegu istnieje możliwość regulacji poziomu ucisku, zależnie od indywidualnych odczuć pacjenta. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, pacjent czuje się odprężony i ożywiony, redukują się obrzęki, co prowadzi do zmniejszenia obwodu danych okolic.

Ważne!

Do zabiegu można się przygotować aplikując na okolice poddane masażowi specjalny preparat antycellulitowy (darmowy – znajdujący się w gabinecie lub własny) dla lepszych efektów zabiegowych oraz bezwzględnie należy okryć te okolice materiałem (bluzka z długim rękawem, legginsy, rajstopy) w celach higienicznych.

Wskazania:

– zastoje żylne i limfatyczne

– obrzęki limfatyczne kończyn dolnych i kończyn górnych (szczególnie po mastektomii u kobiet)

– niewydolność krążenia

– profilaktyka żylaków

– cellulit

– otyłość

– stany po kontuzjach

Przeciwwskazania:

– nadciśnienie tętnicze

– zapalenie stawów

– nowotwory

– zakrzepica

– niewyrównane wady serca

– epilepsja

– infekcje

– astma oskrzelowa

– niewydolność nerek