Nowości

 

Nowość nie zawiera się nigdy w pomyśle, ale w jego ujęciu

                                                                                                                                         Stefan Napierski

STYLIZACJA RZĘS

Od stycznia 2018 w gabinecie Renovita nowe usługi STYLIZACJI RZĘS !!!

Atrakcyjne ceny, najlepsze materiały i najwyższa jakość!!!

IMG_0967 IMG_0857

KINESIOTAPING

13427779_1114274335300731_5775485300455639025_n13412967_1111185622276269_1956887248224475230_n13240015_1114274361967395_779736150256348611_n

Plastrowanie dynamiczne/ taping rehabilitacyjny

AQUAVIBRON

aquavibron

źródło: www.orthos-rehabilitacja.pl

masaz-wibracyjny-aparatem-aquavibron-21214

źródło: www.bizeo.pl

Uniwersalny aparat do masażu leczniczego, rozluźniającego! Pozwala on na pozbycie się niewielkich, jednak uciążliwych dolegliwości, a w przypadku poważniejszych schorzeń złagodzić większość objawów oraz co najważniejsze poprawić komfort życia. AQUAVIBRON u każdego wpływa na dobre samopoczucie, odprężenie po codziennym stresie oraz zapewnia zdrowie.

Jedynym wykorzystywanym w aparacie AQUAVIBRON  źródłem energii jest woda wodociągowa pod normalnym ciśnieniem. Szczególnie ważną jego zaletą jest możliwość bezpiecznego wykonywania zabiegu w środowisku wodnym (np. w wannie), jak i na sucho (np. na krześle, łóżku). Aby zabieg na sucho przeprowadzony był ekologicznie i jak najekonomiczniej, AQUAVIBRON podłączony jest do tzw. zamkniętego obiegu wody (ZOW), w którym woda w zbiorniku wykorzystywana wielokrotnie, a nie jednorazowo jak w przypadku podłączenia aparatu bezpośrednio do kranu (ok. 1-5 l/min!!!).

AQUAVIBRON działa na zasadzie masażu wibracyjnego. Impulsy wibracyjne generowane są poprzez przepływającą przez głowicę wodę, która pod odpowiednim ciśnieniem wprawia w owe wibracje gumową membranę. W masażach wykonywanych na sucho jako środek poślizgowy stosuje się talk lub działającą odżywczo na skórę skrobię ziemniaczaną o wysokiej czystości mikrobiologicznej.

Wszechstronnie działanie aparatu AQUAVIBRON na organizm człowieka:
– poprawia samopoczucie,
– zmniejsza napięcie mięśniowe,
– poprawia ogólną trofikę (odżywienie) tkanek oraz ich regenerację,
– poprawia miejscowo krążenie krwi i limfy,
– zwiększa sprężystość mięśni,
– zwiększa ruchomość stawów,
– przepływ wody w aparacie wytwarza słabe pole magnetyczne, korzystnie wpływające na organizm pacjenta podczas zabiegu.

Długoterminowe badania prowadzone w wielu klinikach dowiodły pozytywnych efektów dzięki zastosowaniu aparatu AQUAVIBRON w następujących schorzeniach i dolegliwościach:
neurologia – choroby nerwów obwodowych (nerwobóle, zapalenia wielonerwowe i splotów nerwowych, stany po urazach nerwów obwodowych, bóle międzyżebrowe, dyskopatia, lumbago), niesprawność u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, przy zespole Downa, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, stres, zmiany depresyjne, zaburzenia snu.
reumatologia – RZS (reumatoidalne zapalenie stawów),  ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów i choroby układowe tkanki łącznej u dzieci, zapalenie skórno-mięśniowe w wieku rozwojowym, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, stawów biodrowych, dna stawowa, reumatyzm tkanek miękkich (fibromialgie, zespół bolesnego barku, „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, zapalenie ścięgna Achillesa).
stany pourazowe – obrzęki, uszkodzenia torebek stawowych, więzadeł, przykurcze stawowe, deformacje pourazowe, bóle mięśniowe i przykurcze, pielęgnacja stóp przy haluksach, wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządów ruchu, porażenia wiotkie.
laryngologia – bóle zatok czołowych, katary nosa, angina, chrypka, przytłumienie słuchu, świst i szumy w uszach.
dermatologia – zapobieganie wypadaniu włosów, odleżyny, zaburzenia nerwicowe skóry i tkanki podskórnej w postaci znieczulicy bądź przeczulicy skóry na kończynach dolnych lub górnych.
urologia – choroby prostaty, moczenie nocne.
choroby układu krążenia – zaburzenia krążenia obwodowego (choroby Bürgera i Reynauda), miażdżyca naczyń obwodowych, stany po odmrożeniach.
choroby przewodu pokarmowego – zaparcia, zrosty pooperacyjne w jamie brzusznej.
choroby układu oddechowego – przewlekłe nieżyty oskrzeli, astma.
zaburzenia przemiany materii – nadwaga otyłość.
stomatologia – leczenie i zapobieganie chorób przyzębia, parodontoza.
onkologia – rehabilitacja po odjęciu piersi (mastektomii) przy raku sutka.

Ponadto: kurcze łydek, bóle napięciowe mięśni karku, barków, pleców  i związane z tym zmęczenie, zanik mięśni, zastoje limfy, dolegliwości geriatryczne, piasek w nerkach.

Istnieje także możliwość zastosowania aparatu AQUAVIBRON do masażu punktowego (akupresura), w sporcie (przed i po wysiłku) oraz w kosmetyce twarzy i ciała (ujędrnianie mięśni twarzy, likwidacja tkanki tłuszczowej).

Ogólne przeciwwskazania do zabiegu:
– gorączka
– choroby skóry, stany zapalne skóry
– guzki niewiadomego pochodzenia
– świeże stany po złamaniach, blizny, rany, stan zapalny,
– zakrzepowe zapalenie żył, żylaki
– poważny uraz kręgosłupa
– przepuklina
– choroby serca
– nowotwory
– AIDS

Źródło: Medimark

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY BOA

26692228_1816229621740800_1137077813_o

Drenaż limfatyczny BOA jest to zabieg sekwencyjnego masażu uciskowego kończyn górnych, dolnych, obręczy biodrowej, pośladków i brzucha. Na okolicę poddaną zabiegowi wywierany jest ucisk przy pomocy powietrza zbierającego się w komorach mankietów, które są nieodzownym elementem aparatury. Fala ucisku przesuwana sekwencyjnie aktywizuje do lepszego przepływu krew i limfę, co w konsekwencji powoduje lepsze odżywienie tkanek oraz transport nadmiaru limfy i usprawnienie jej funkcji oczyszczającej. Efektem tego jest:

– redukcja obrzęków kończyn dolnych, kończyn górnych (szczególnie u kobiet po mastektomii)

– zapobieganie tworzenia się zmian zastoinowych w niewydolności krążenia

– usunięcie problemu ciężkich nóg, poprawa komfortu chodzenia

– usunięcie problemu zimnych stóp

– wymodelowanie, wygładzenie, uelastycznienie i ujędrnienie ciała

– redukcja cellulitu

–  polepszenie kolorytu skóry

Zabieg drenażu limfatycznego BOA wykonywany jest przy pomocy specjalnego aparatu MK300, dzięki któremu istnieje możliwość jednoczesnego zabiegu obu kończyn dolnych, pośladków, bioder i brzucha. Na kończyny dolne zakłada się nogawki, na kończyny górne – rękawy, na pośladki, biodra i brzuch – pas biodrowy. U osób otyłych przy większych obwodach kończyn dolnych w obrębie ud doczepia się pasy poszerzające nogawki, aby zabieg był w pełni efektywny. Po włączeniu aparatu i ustawieniu odpowiedniego, indywidualnego programu zabieg trwa 35 minut. W tym czasie na okolice zabiegowe pacjenta wywierany jest odpowiedni, wcześniej ustawiony nacisk, który wyzwala przyjemne i relaksujące uczucie. W trakcie zabiegu istnieje możliwość regulacji poziomu ucisku, zależnie od indywidualnych odczuć pacjenta. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, pacjent czuje się odprężony i ożywiony, redukują się obrzęki, co prowadzi do zmniejszenia obwodu danych okolic.

Ważne!

Do zabiegu można się przygotować aplikując na okolice poddane masażowi specjalny preparat antycellulitowy (darmowy – znajdujący się w gabinecie lub własny) dla lepszych efektów zabiegowych oraz bezwzględnie należy okryć te okolice materiałem (bluzka z długim rękawem, legginsy, rajstopy) w celach higienicznych.

Wskazania:

– zastoje żylne i limfatyczne

– obrzęki limfatyczne kończyn dolnych i kończyn górnych (szczególnie po mastektomii u kobiet)

– niewydolność krążenia

– profilaktyka żylaków

– cellulit

– otyłość

– stany po kontuzjach

Przeciwwskazania:

– nadciśnienie tętnicze

– zapalenie stawów

– nowotwory

– zakrzepica

– niewyrównane wady serca

– epilepsja

– infekcje

– astma oskrzelowa

– niewydolność nerek